Miroslav Kicko

Dobry den ...Žiadam štat o fond vzajomnej pomoci nakolko som stratil zamestnanie koli Covidu a v obdobi covidu

Tomáš Dráfi

Som umelec a od začiatku korona krízy som sa nemohol venovať svojej profesii.

Anna Beňáková

Niečo o mne: Sme trojčlenná slušná rodina.vychovala som 5deti..dnes sú už vsetke dospelé a žijú svoj život.. najstarší syn je niekde v zahraničí ani neviem kde lebo sa už dlhé roky neozval....ďalšia je dcéra má dva detičky a žije tiez chudobne ako my.ked môže pomôže nám ..ci uz zo stravou alebo peniazmi..ďalšia dcéra má jedno dieťa ale tá žije v krízovom centre pretože nemá svoje bývanie tak ,ako aj my ...jeden syn mi zomrel keď mal 13 rokov..bolo to veľké utrpenie ...a posledný syn je dospelý ale slobodný tak býva s nami v podnájme...prácu nemá lebo nikde nechcu prijať,a ešte teraz v čase krízy absolútne nie. občas mal brigady ak mu zavolali..že majú voľné...žijeme veľmi biedne....manžel je ID pracovať vôbec nemôže jeho dôchodok je 230eu.ja momentálne pracujem na dohodu,kde zarobím cca 290eur...naše prijmi su nízke a nevystacia nám na pokrytie všetkých výdavkov ako su:jedlo,lieky,hygiena,cestovné do prace a veľa ďalšieho.. keď tu nebol ešte vyhlásený núdzový stav ,tak som si pekne privyrabala aj brigadne no žiaľ teraz to možné nieje pretože mame núdzový stav a brigádovať sa nedá nikde..tie peniaze mi veľmi pomáhali lebo sme mohli mat každý týždeň aspoň niečo zarobené a každý deň na chlieb ale teraz keď dostanem výplatu tak ta mi cela ide na nájom..manžel dostáva invalidný dôchodok a to nakúpime stravu a lieky.a uz je po peniazoch. Momentalne som majiteľovi dlžná za februarovy nájom 300eur..pomôžte nám vyplatit nájomné. Vela krát sa stáva ze nemám ani na desiatu do práce. . Som šťastná že máme aspoň nejakú strechu nad hlavou...stále nám pomôže dcéra doložiť k nájmu keď nám to nevyjde alebo chodím predávať nejaké veci aby som mala doložiť k nájmu...o strave ,hygiene a oblečení ani nehovorím.nemam si ako pomôcť ani neviem ako ...skúsila som tuto stránku či sa náhodou nepostasti....potrebovali by sme pomoc aj materiálnu..manžel bol operovaný 2 krát na srdce plus má vysoký tlak aj bronchotidu....na deň musi vypiť 20 tabletiek ,tie ho držia pri živote...museli sme ísť k lekárke aby mu dali lacnejšie lieky lebo tie originál čo mal brať sme nemali ako vybrať boli drahe..žijeme v jednej plesnivej izbicke.kludne mozte prísť a presvedčiť sa.ale ďakujem Bohu že aspoň to máme a niesme na ulici...prosím dobrých ľudí o pomoc.POMOZTE NAM DOSTAT SA Z DLHOV A ZIT DÔSTOJNE.

Ľubor Kulich

V živote človeka prídu niekedy aj ťažšie chvíle a neuvedomí si, aké ľahké je stratiť príjem, nemať rezervu a nezvládať situáciu počas pandémie.

Nora Majidi

Žiadam o podporu v časoch, kedy skončila moja celoživotná práca v troskách a neviem robiť to, čo viem.

Miroslav Tančibok

Príjemný deň prajem. Je mi veľmi nepríjemné otravovať zo svojimi problémami iných ľudí. Cely život som skôr ja bol oporou pre iných, bohužiaľ dnes to už neplatí.

Monika Rišková

Keďže korona kríza ma postihla v úplne každom smere života a moje úspory už sú minuté a dostávam sa do mínusu, rozhodla som sa osloviť dobrých ľudí o pomoc.

Martin Beňo

Kvôli pandemii a pandemickym opatreniam som prišiel o prácu a mam problem si nejakú prácu nájsť.

Jozef Mnich

Dobrý deň, som mladý kreatívny človek, ktorý kvôli pandémií nemôže venovať svojim profesiám.

Kristína Hanáčková

Počas pandemickej krízy som sa ocitla bez práce keďže kultúrne podujatia od septembra 2020 nie je možné vykonávať

Antónia Topoľančinová

Milí darcovia, obraciame sa na vás s prosbou o finančnú a materiálnu pomoc pre chorého predčasne narodeného synčeka Miška a predčasne narodenú dcérku Simonku. Zo srdca ďakujeme.

Laura Pisarčíková

Ďakujeme za každú pomoc pre našu malú bojovníčku Lianku po mozgovej príhode a s veľkým nádorom na mozgu,ktorá je už rok v liečbe s chemoterapiou,ale zatiaľ nádor nezmenšila, len zastavila aby nerostol ďalej. Lianka aj napriek tomu bojuje ďalej zo všetkých síl,aby sa mohla opäť postaviť na nohy.

Dominika Tejediová

Prosim o pomoc pre syna na zubny strojcek,zial kvoly COVID-19 som si nedokazala nasetrit

Valéria Fabóová

Dobrý deň. Dozvedela som sa v televíznych novinách o tomto spôsobe pomoci, tak som sa odhodlala sem napísať.

Angelika Burdiová

Dobry den, kvoli Covidu nemam pracu a musím zaplatit ucty. Moja setra chodi do skoly, moja mamka nepracuje a moj otec je velmi chory.

Zoltán Sztojka

Cieľom výzvy je aby som mohol riadne dokončiť štúdium a pokračovať na VS, ak sa podarí úspešne ukončiť štúdium na SS.

Lucia Bohumelová

Kvôli opatreniam som bola nútená zatvoriť predajňu kvetinárstva Voňavý Raj s.r.o.

Erik Klimo

Pandémia mi znemožnila vykonávať moju prácu.

Emilia Danihelova

Pomoc na prekonanie ťažkého obdobie, ktoré spôsobila korona kríza, lebo sme prišli o príjem.

Miroslav Balogh

Od marca 2020 sa s príchodom korona vírusu absolútne zastavili všetky aktivity, ktorým som sa profesionálne venoval, a tak sa mi obmedzil príjem na absolútne minimum.

Ján Kináč

Chcela by som poprosit dobrých ludi o pomoc pře mojho syna Janika, ktory je chory

Martin Sojka

Prvom rade by som vás chcel veľmi poďakovať všetkých,ktorý pomôžu v ťažkej situácii a vedia pochopiť aké to je Teraz pomoc potrebujem ja a moja rodina no nikdy nevieš kedy tu pomoc budeš potrebovať ty sam.

Jarmila Slepčíková

Do tejto situacie som sa dostala , kôly aktualnej situacií COVID v ktorej sa aktualne nachadzame..

Mária Vargová

Prosím o finančnú podporu, kvôli pandémii som sa ocitla v núdzi

Iveta Lehocká

Milí darcovia, rada by som Vás oslovila o finančnú pomoc pre moju rodinku,ktorá je pre mna tým najväčším darom

Katarína Belková

Prosba o pomoc, som invalidná dôchodkyňa a potrebujem finančnú pomoc,sama to nedokážem zvládnuť.Všetkým vopred veľmi pekne ďakujem.

Natália Pecková

Dobrý deň moje meno je Natália Pecková a mám 23 rokov, zakladám si svoju druhú výzvu nakoľko moja finančná situácia sa nezlepšila aj vďaka tomu že som kvoli ochoreniu covid 19,ktoré som prekonala nemohla vyše troch týždňov pracovať čo mi výrazne narušilo už tak nedostačujúci príjem.

Barbara Kollárová

Neutíchajúca pandemická situácia sa ma významne dotkla a prakticky znemožnila moju schopnosť vykonávať si svoju prácu

Martina Tomášová

Mám 28 rokov, nakoľko som kvôli korone prišla o brigádu a študujem na SŠ na VOŠ (nadstavba) posledný ročník a nemám nárok na žiadnu dávku od štátu, doteraz ma doslova "sponzorovali" rodičia, no nakoľko tu máme koronakrízu, nevedia ma ďalej finančne podporovať a ja som sa ocitla v tejto ťažkej situácií. Študujem posledný ročník a nerada by som ukončila štúdium a prišla o šancu na lepší, zmysluplnejší a dôstojný život, stále bojujem, dúfam a hľadám cestu..

Daniel König

Som invalidny dochodca, rozvedeny, teraz uz na starobnom dochodku o malej vyske, len 386,70,-eur. a staram sa o 14 rocnu dcerku.

Marie Kuruczova

Dobrý deň, prosím Vás o finančnú pomoc na zaplatenie nájomného

ivan Vlčko

Z dôvodu mimoriadne nepriaznivej finančnej situácie prosím o finančný príspevok, aby sme s manželkou a synom neskončili na ulici.

Svetozár Moravčík

Zlá situácia v kultúre stále pretrváva a my "pracovníci kultúry" sme ostali v štichu a následky pandémie budeme pociťovať ešte dlho po jej odznení. Som promotér kultúrnych podujatí a DJ a kvôli koronkríze a pandémii nemôžem už vyše roka vykonávať viac ako 90% svojich aktivít a prišiel som tak o prevažnú väčšinu svojich príjmov.

Filip Pokorný

Už cez dekádu pôsobím v oblasti kultúry a jej rozvoja a kvôli pandémii som prišiel o všetky svoje príjmy, ako aj o možnosť vykonávať svoje povolanie.

Vanesa Jonášová

Som slobodná mamička a sama sa starám o 2 ročnú dcérku. Snažíme sa žiť čo najlepšie len možnosti v rámci pomoci a práci je veľmi v danej situácii veľmi male. No napriek tomu sa snažíme čo najlepšie .....

Martina Langošová

Korona ma zasiahla natoľko, že som sa zadlžila. Zároveň si potrebujem vyplatiť úver.

Radoslava Suchá

Prišla som o prácu kvôli korona vírusu. Zatvorili podnik v ktorom som pracovala.

Jarmila Tokarova

Dobry den sme rodinka v zlej finančnej situacii moj manzel je po operacii srdca ma 3 cievny bajpas poebera iba polovicny dochodok co je 190eur ja som pracovala ako upratovacka v kauflande nakolko prisiel virus ma prepustili nemam pracu a v takom case si ani nedokaZem najst nakolko nikoho neprimaju sme na tom financne Zle je tu zima a mi.nemame ani na kupu dreva a zakladnuvh potravin nakolko to co poberame nam sotva vystaci na najom a preto som.sa rozhodla napisat vam a poprosit vas o prispevok na kupu dreva a na potraviny

Matej Krivánek

Dobrý deň, som mladý muzikant z populárnej reggae kapely Medial Banana, kvôli pandémii koronavírusu som prišiel o všetky honoráre, nakoľko všetky kultúrne podujatia, na ktorých by sme ako kapela potencionálne mohli vystupovať, boli zrušené.

Jana Dická

prosime vas o pomoc s kupou pocitaca koli online vyucovaniu pre 5tacku zs

Zdenka Grežova

Veľmi pekne vás prosím o pomoc v núdzi som dôchodkyňa kvôli druhej vlne pandémii a následnemu uzatvoreniu prevádzok mi od januára nepredlzili zmluvu na dohodu a prišla som o časť finančných prostriedkov prosím prečítajte si môj príbeh veľmi pekne vám ďakujem za každú pomoc

Michal Kačáni

Ahojte,neviem ako začať,ale rád by som chcel požiadať o príspevok z Matovičovho fondu pre ludi ktorých zasiahla korona kríza. Všade sa píše,že podnikatelia potrebujú pomoc a aj ju asi dostanú. Tak bolo by fajn, keby sa nezabudlo aj na fyzické osoby.

Oliver Dvorský

Som mladý producent/DJ ktorý prišiel kôli pandémii o svoju prácu ktorú som vykonával roky. Situácia sa po prvej výzve moc nezlepšila tak som sa rozhodol požiadať o pomoc znova.

Romana Korenková

Dobrý deň, kvôli koronavírusu som sa ocitla v ťažkej finančnej situácii. Veľmi pekne by som vás preto chcela všetkých prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk poprosiť o pomoc.

Brigita Pittroffová

Dobry den ja som sa ocitla v zlej zivotnej situacii pre COVID 19 nakolko sa mi zvysili vydavky na ruska a dezinfekcie,ja som invalidna dochodkyna trpim reumou us od mala,v roku 2019 mi nasli nador na hrubom creve od tej doby mi zastavili biologicku liecbu ktoru som poberala v boji proti reume ,potom prisla pandemia covid 19 ja som v tej dobe prisla o svoje uspory lebo sme robili vecsie zasobi jedla, nakupi,dezinfekcie,ruska,drahe vytaminy a vsetko co k tomu patri aby sme sa co najmenej zdrziavali na verejnosti a posluchali nariadenia nasej vlady,potom sa reuma casom zhorsovala bez tej biologickej liecby zacali opuchy ruk noh a bolesti celeho tela,lekarma mi odporuca rehabilitacie, vseliake drahe masticky ,lieky,ortopedicku obuv,naplastia proti bolesti atd. no z mojho inv.dochodku to nevystaci a uspory som minula pri pandemii.Preto sa obracia s prozbou na dobrych ludi chcem poprosit jednorazovy prispevok z FVP o podporenie mojej situacie dakujem.

Alena Žačková

Dobrý deň prepáčte prosím vás ak môžete mi prosím splatiť pohreb mojej mamy.

Lukáš Minařík

Pôsobím ako muzikant v bratislavskej reggae kapele Medial Banana. Kvôli opatreniam na zamedzenie šírenia COVID-19 som prišiel o príjmy z umeleckej činnosti, tak ako zvyšok kultúrnej obce.

Samuel Hošek

Som spevák, herec, hlasový kouč a performér. Od vypuknutia pandémie som stratil 80% mojej práce a zatial sa mi nepodarilo dostať žiadnu kompenzáciu od štátu.

Monika Krížová

nikdy by som neverila, že jeden deň budem nútená o pomoc žiadať takto

Jozef Žinčák

Prosba o pomoc: splatenie dlhu na nájomnom, liečba dcéry s rozsiahlymi dermatologickými problémami, úhrada poplatkov spojených s návštevou predškolského a školského zariadenia

Rastislav Pružinec

Som organizátor hudobného festivalu a kvôli pandémii vírusu Covid - 19 nemôžem vykonávať už druhý rok svoju pracovnú činnosť

Danka Potočná

Som nepočujúca, komunikujem posunkami, som rozvedená sama sa starám o svoju 11 ročnú dcéru. V čase vypuknutia pandémie COVID - 19 som prišla o prácu. Od 01.07. 2020 som začala pracovať na polovičný úväzok.

Marcela Rigová

Prosím o pomoc s úhradou podnájmu, som starobná dôchodkyňa, pracujúca na dohodu. Činnosť som pre koronakrízu nemohla vykonávať.

Filip Winkler

Som živnostník, pretrvavajúcemu vplyv koronakrízy má dopad na moju ekonomickú situáciu.

Lýdia Dická

Volám sa Lydka a som mamou štyroch detí: Karin (15), Julky (13), Peťka (11) a Klárky (2,5). Ľúbim ich celou dušou a chcem pre nich to najlepšie. Na ich výchovu som však ostala ostala sama. Zo strachu o život sme ušli od manžela. Nestihli sme vziať vtedy takmer nič. Prosíme o pomoc dobrých ľudí a Fond vzájomnej pomoci.

Marek Mackovič

Žiadam o podporu v časoch covid. Keďže nemôžem vykonávať moju prácu, ktorou je filmárčina, prišiel som do situácie, kedy potrebujem pomoc.

Eduard Glab

Cez pandemickú situáciu som zostal bez práce a je veľmi ťažké si nájsť novú.

Mária Mezenská

Pomôžte mne a mojim deťom zabezpečiť zvýšené výdavky a potreby na život a vzdelanie počas pandémie COVID-19.

Martin Škorupa

Som spevák, zvukový majster a DJ, ktorý nemôže kvôli covidu vykonávať svoju činnosť.

Veronika Pogadlová

Počas covid - 19 som prišla o robotu nakoľko som dostala výpoveď a čakám, či sa znova otvoria prevádzky.

Michal Kráľ

Uchadzam sa o pomoc z FVP, kedze ako pracovnik v kulture som v dosledku pandemie Covid 19 prisiel o vacsinu prijmov a zaroven prepadol sitom statnej pomoci.

Bianka Šemetková

Živím sa ako trénerka plávania, no žiaľ v tejto pandemickej situácii som nedostala inú možnosť ako požiadať o pomoc

Zuzana Adamove

statila som zamestnanie kvôli covid 19 a nemám nárok na podporu v nezamestnanosti, lebo som neodpracovala 2 roky a potrebujem peniaze na nájomné

Mária Sturdiková

Zacinajuca podnikatelka v turistickom priemysle, ktora prisla o 100% klientelu kvoli pandemickej situacii.

Júlia Nagy

Ako trénerka futbalového tímu sa mi výrazne zmenil príjem.

Lukáš Šatara

Pracoval som ako Živnostník ale nakoľko počas pandémie covid-19 som ostal bez práce, chcel by som Vás poprosiť o príspevok z FVP.

Pavol Konštiak

Pochádzam zo Žiliny a kvôli koronavírusu som sa ocitol v zlej finančnej situácii. Prišiel som o prácu.

Marián Feder

Kvôli pandemii Covid 19 nemožem vykonávať svoje zamestnanie a tym by som vas chcel poprosiť o finančnu pomoc.

Adriana Lakatošová

Poprosím vás veľmi pekne o finančnú pomoc prekonať tašku životnu situáciu pačas koronavirus

Maria Michalková

Prosim dobrych ludi o pomoc som zufala ste moja posledna nadej ako prezit v momentalnej tazkej zivotnej situacii

Dávid Norulák

Kvôli covidu som prišiel o prácu a tým pádom mi hrozí že prídem o bývanie

Kristína Mihaľová

Žiadam o pomoc, pretože nariadenia vlády a pandemická situácia mi už viac než rok znemožňujú vykonávať moju profesionálnu činnosť umelca. Počas roka som prišla o viac než 80% svojho príjmu. Dokázala som si zaobstarať aspoň minimálny príjem, ale momentálne už nedokážem finančne pokrývať svoje výdavky na nájomné, potraviny a ostatné životné potreby.

Adam Podgorski

Dobrý deň, som 29 ročný prevádzkovateľ občianskeho združenie Academy 4 you, ktoré je zamerané na rozvoj športových aktivít pre deti a mládež.

Miroslava Rajnikova

Osamelá mama Mirka s dvoma deťmi v dôsledku koronakrízy prišla o výživné od otca, ktorý ho nemá z čoho platiť. Zo sociálnych dávok nedokáže pokryť mesačné náklady na domácnosť a náklady spojené s liečbou syna

Kristína Némová

Prosím všetkých o pomoc. Môj príjem nepresahuje ani životné minimum a nedokážem platiť ani nájomné. Nemám sa na koho obrátiť keďže som sirota.

Lucia Királyová

Dobrý deň, prišla som o prácu v období koronavírusu. Som v zúfalej situácii, preto prosím o finančnú pomoc.

Adam Ligač

Dobrý deň, o stránke a možnej pomocí som sa dozvedel dnes pomocou internetu a som v dosť ťažkej situácii tak by som ju skúsil využiť.

Terézia Hanudelová

Kvôli koronavírusu som sa ocitla v ťažkej finančnej situácii. Veľmi pekne by som Vás preto chcela všetkých prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk poprosiť o finančnú pomoc.

Renáta Petrovičová

Z dôvodu straty brigády, ktorá mi bola doplnkovým príjmom pri čiastočnom ID, som sa dostala do väčších finančných problémov ako pred covidom

Roman Fronko

Som živiteľ štvorčlennej rodiny, bohužiaľ od leta nie som schopný si nájsť prácu nakoľko pandémia ovplyvnila ponuky na pracovnom trhu.

Viliam Vizváry

Dobrý deň, som plnoinvalidný dôchodca so ZŤP preukazom a musím si privyrábať, pretože výška môjho invalidného dôchodku je iba 324.30 Eur. Privirábam si prevádzkovaním živnosti už 41 rokov.

Ján Šimko

Po vyše 25 rokoch som dostal výpoveď a momentálne si v tejto neľahkej situácii hľadám novú prácu.

Júlia Macáková

Prosím o príspevok na zubný strojček, ktorý potrebujem kvôli zdravotným problémom ale bohužiaľ naň nemám dostatok financií, keďže som mladá študentka, ktorá pochádza zo sociálne slabej rodiny.

Roman Kanči

Obraciam sa s prosbou na dobrých ľudí chcem poprosiť o jednorazový príspevok z FVP o podporenie mojej situácii Ďakujem

Denisa Horváthová

Dobrý deň. Volám sa Denisa . Mám 7.mesačneho synčeka. Prišla som o príjem počas Pandémie. Preto som sa rozhodla, osloviť všetkých dobrých ľudí, prostredníctvom portálu. Ľudiaľuďom.sk ,o pomoc v ťažkej, zlej ,životnej situácii.

Vladimíra Benovitsová

Vplyvom pandémie koronavírusu som stratila brigádu a hľadám všetky možnosti ako zlepšiť našu celkovú sociálnu situáciu.

Nikola Nebusová

Minulý rok som dostala výpoveď a majiteľka bytu ma chce vyhodiť z bytu.

Jiří Jobánek

10 rokov práce v cestovnom ruchu, z dôvodu korona krízy som prišiel o zamestnanie, čo je pre mňa ako živiteľa rodiny veľký problém

Katarína Briscoli

Dobrý deň, sme rodinka so šiestimi deťmi, ktorá žije v mestskej časti Veľká v meste Poprad.

Peter Zajaček

Kvôli pandémii (zrušeným kultúrnym podujatiam) som prišiel o príjmy z umeleckej činnosti, ktoré sú zároveň hlavným príjmom pre mňa a moju mladú rodinu.

Adela Keráková

Dobrý deň, Som študentka, študujúca v Dánsku, prišla som o prácu kôli Lockdownu, no stále musím platiť za nájom, jedlo, transport, veľmi by sa mi zišla pomoc.

Patrik Šarközi

Ahojte priatelia moje meno je Patrik Šarközi. V Januári minulého roku som opustil prostredie detského domova a momentálne žije v Bratislave.

Adriana Bokrošová

Volám sa Adrika. Žijem a pracujem v Nitre už viac ako 10 rokov. Tu v Nitre je život rýchlejší ako som bola zvyknutá, lepšie povedané viac uponáhľanejší, no zvykla som si.

Jan Baran

Korona kríza znemožnila moju prácu ako organizátor podujatí a učiteľ

Patrik Kuruc

Akákoľvek výpomoc z vašej strany by bola záchranou. Ďakujem

Anna Radjánszka

Prosím o finančnú pomoc na zaplatenie podnájmu, aby sme nestratili strechu nad hlavou.

Renáta Miklošová

Dobrý deň, tesne pred pandémiou som dostala výpoveď a od vtedy si neviem nájsť robotu na pracovnú zmluvu.

Martin Sojka

Sme 7 členná rodina, ktorá momentálne žije len z rodičovského príspevku a rodinných prídavkov,Preto Vás pekne prosíme aby ste nám pomohli v tejto ťažkej situácii.

Lívia Vašková

Som 29-ročna matka so štyrmi detmi v zlej sociálnej a finančnej situácii , značne nám uškodili opatrenia kvôli covid19 ,keďže firma nemohla import export tak skrachovala tým pádom sme priŠli o príjem ktorý čiastočne Kryl aj náklady na zdravotnú starostlivosť o astmatika ktorého vychovávame..sme fakt na línii sos, každá korunka pomôže , keďže nemáme nikoho v rodine ktorý by bol ochotný pomôcť alebo by bol v situácii kedy by mohol pomôcť, študovala som na teologickej fakulte s víziou dobrého slušného uplatnenia v spoločnosti žiaľ štúdium som musela prerušiť kôli rizikovemu tehotenstvu , snažím sa chodiť na brigády kde by som mohla chodiť na pár hodín ale nemá mi kto strážiť deti navyše synček je chorý tak potrebuje starostlivosť... zvýšenú.. Z celého srdca vas prosím o pomoc a srdečne ďakujem za každú pomoc Boh vás žehnaj,spolu to zvládneme

Mária Hudecová

Počas pandémie som bola nezamestnaná 3 mesiace a potrebujem si pokriť finančnú stratu počas nezamestnanosti.

Iveta Chobotová

Dobrý deň prajem, prosím o finančnú pomoc v nidzi, nakoľko som na ID ktorí mám 158 EUR a z toho nedokážem pokryť moje náklady.

Jakub Krč

Vďaka pandémií nemôžem vykonávať svoju prácu športovca

Mária Burdiová

Už 5 mesiacov som nemala prácu kvôli koronavírusu, nemôžem zaplatiť účty, účty už nepočkajú. Mám školopovinné deti, ktoré si potrebujú kúpiť školské potreby, hygienické potreby a lieky. Môj manžel je velmi chory na srdce, bol operovaný.

Katarína Koroncziova

Som mladá žena, ktorá kôli corona kríze prišla o prácu v oblasti organizácie eventov a podujatí. Popritom som pôsobila aj ako učiteľka TV a plávania na 42% úväzok, o ktorú som takisto prišla kôli pandémii.

Monika Raisová

Spolu so 6 ročnou dcérkou bývame v krízovom centre a veľmi pekne by sme chceli poprosiť o finančnú pomoc.

Slávka Kolarčíková

Som nepočujúca, komunikujem iba v posunkovom jazyku. Žijem sama v byte , ktorý teraz nemám z čoho platiť. Pred Covid - 19 som pracovala, ale dostala som výpoveď.

Dagmara Kellnerová

Od polovice marca pociťujeme obrovský nápor na ochranu zdravia mojich dvoch nevyliečiteľne chorých dcér

Patrik Kuruc

V čase korona krízy prvej vlne som prišiel o zamestnanie ukončenie živnosti a poberáme spolu s rodinou od prvej vlny dávku hmotnej núdzi 91,40 eur prácu si stále hľadám ,ale stále sa mi nedarí prosím o každú pomoc.

Anna Midianaia

Žiadame vás, aby ste mi pomohli zaplatiť jeden mesiac života v internátnej škole.

Edita Makulová

Týmto by som Vás chcela požiadať o pomoc k lepšiemu životu našej rodiny, kde živiteľ rodiny prišiel v dôsledku koronakrízy o zamestnanie.

Filip Kušev

Dobrý deň priatelia. Obraciam sa na Vás s prosbou o finančnú pomoc v časoch, ktoré zasiahli svojim spôsobom každého z nás, niektorých však najme po finančnej stránke a ja som jedným z nich.

Jakub Szabo

Protipandemické opatrenia neumožnili otvorenie lyžiarskych stredísk, a tým pádom som ostal celú zimu bez značného príjmu. Preto Vás prosím o finančnú podporu počas pandémie.

Alexandra Lačoková

Korona kríza zastihla každého. Cestovný ruch však trpí a kvôli neexistujúcej sezóne som sa ocitla v situácií, kedy vypĺňam tento profil.

Dominik Le

Volám sa Dominik a rád by som Vás poprosil pomoc.

Kamila Hrubcová

Volám sa Kamila a chcem prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc.

Dana Melichová

Veľká vďaka patrí všetkým dobrým ľuďom, ktorí pomáhajú tým, ktorí to potrebujú....

Adrian Farkaš

Finančné prostriedky potrebujem na platenie účtov, lieky, stravu.

Vladimir Hegely

Som zamestanec na trvalý pracovný pomer, ktorému sa vplyvom koronakrízy rapidne znížil príjem.

Katarína Puklejová

Veľmi Vás prosím o finančnú výpomoc, pretože sa nachádzame v neriešiteľnej situácii.

Marek Hachol

Dobrý deň.Kvôli Covidu som prišiel o prácu a v týchto ťažkých časoch nie je ľahké si nájsť nové zamestnanie.Veľmi by mi pomohla nejaká finančná pomoc dokým sa mi podarí zamestnať.

Adam Strapák

Pokles príjmu mi zapríčinil neschopnosť platenia nákladov na bývanie.

Martin Horváth

Dobrý deň, volám sa Maťo, mám 31 rokov a kvôli koronakríze som sa dostal do finančných problémov.

Jana Cichá

Pomoc, počas pandémie korona vírusu, ktorá nás zasiahla.

Marek Konrády

Prosím o poskytnutie jednorázovej výpomoci pre mňa a moju rodinu.

Renáta Soroková

Od marca 2020 som živnostníčkou, pre pandémiu COVID-19 som mohla vykonávať činnosť veľmi obmedzene, niektoré mesiace vôbec, čo mi značne obmedzilo príjem, nakoľko sa starám o 6 ročného syna.

Mário Šemetka

Prosím o pomoc ku zvládnutiu situácie spojenej s covidom, ktorá ma obmedzila pri práci.

Oľga Králiková

Prosím o dôstojný život pre moju 10rocnu dcérku veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Ján Buday

Neľahká situácia kvôli korona kríze. Živím sa cestovným ruchom no bohužiaľ tento segment prestal existovať.

Lukáš Čeman

Som živnostník a kvôli pretrvávajúcej pandemickej situácii nemožem vykonávať svoju činnosť: organizovanie lezeckých kurzov.

Zuzana Topolska

Som mladá podnikateľka, ktorá nemôže kvôli covidu vykonávať svoju činnosť - jazykové a pracovné programi v zahraničí.

Anna Urbanovská Kalužná

Žiadam o príspevok za ošetrenie u zubára, lieky, kúpeľnú starostlivosť, cestu k odbornému lekárovi-špecialistovi, chod domácnosti

Zuzana Bordácsová

Sme štvor člená rodina máme dve malé deti dcéra Timejka má 3 roky a syn Miško bude mať 2 roky ocitli sme sa zlej finančnej situácii aj ked sa snažime nedarí sa nám.

Patrícia Mráziková

Podnikateľ, ktorý využil koronakrízu a vyplával z nej ako víťaz, pretože tak sú v našej krajine nastavené zákony

Marian Klimo

Pre ťažkú chorobu a situáciu ohľadne COVIDU, som sa dostal do ťažkej situácie

Silvia Vinczeová

Prosba o financnu pomoc z FVP aj pre slobodnu maminu so 4r. synom, nakolko pocas korona krizy som s malym nezapadla do ziadnej skupiny pomoci napriek tomu ze skolky boli zavrete a nebola sanca pracovat ani par hodin bez skolky...

Zuzana Černayová

Pomoc na prekonanie obdobia bez práce a bez príjmu popri prebiehajúcej rekvalifikácii, ktorá bola v marci stopnutá koronakrízou.

Tibor Frolo

Sme rodina s obmedzeným príjmom z Martina - matka s postihnutým synom.

Marek Duda

Od roku 2005 až do marca 2020 som viedol malé komorné divadlo v meste Poprad a obchodík s ekologickými hračkami.

Elena Budinská

Prišla som v máji pre pandemickú OČR o prácu. Živím sama školopovinné deti.

Michaela Mikulková

Z dôvodu zatvorenia plavární v rámci potipandemických opatrení som, ako tréner, prišla o zdroj príjmu.

Peter Ábel

Finančná pomoc v nezamestnanosti spôsobenej Covidom

Robert Lazár

Výzva a prosba o pomoc . Rodine v núdzi ktorá prišla kvôli momentálne situácii o prácu a všetky príjmy.

Iveta Holbusová

Pomoc rodine zasiahutej korona krízou a pri likvidácii škôd po zásahu blesku do rodinného domu. Prosím o pomoc mojej rodine zasiahnutej korona krízou, kde som ako matka vdova prišla o prácu a pri likvidácii škôd po zásahu blesku do rodinného domu Som vdova matka dvoch nezaopatrených detí vplyvom Covidu som prišla o prácu, bola som na OČR s maldšou dcérou a aby toho nebolo málo tak nám v noci 1.9.2020 počas silnej búrky zasiahol blesk náš rodinný dom, ktorý ho poškodil zvonku- poničená strecha, rozbitý komín a hlavne dnu zhorelo nám elektrické vedenie v rodinnom dome celé podkrovie, schodisko aj na prízemí, časť kotolne, teraz postupne opravujeme celý dom je to veľmi náročné, bývame na prízemí, sme radi, že vôbec máme kde bývať, potrebovali by sme nejakú pomoc na opravu.

Eva Jakabová

Volám sa Eva Jakabová. Som rozvedená matka na invalidnom dôchodku.

Gabriela Berkyová

Vplyvom pandémie koronavírusu mi bol výrazne znížený úväzok v práci, nachádzame sa s deťmi v ťažkej životnej situácii.

Juraj Mačuga

Touto cestou by som vás veľmi rád poprosil o finančnú výpomoc na prekonanie ťažkej životnej situácie v čase koronakrízy.

Patrik Pompa

Dobrý deň sme troj členná rodina ktorá potrebuje pomoc

Vladimír Tondra

Prosím o pomoc , Môj zamestnávateľ mi skrátil pracovný uväzok, ktorý je jediným príjmom mojej viacdetnej rodiny. Banka mi vypovedala úver, ktorý mám splatiť do konca roka.Prosím Vás o pomoc v tejto ťažkej situácii .

Martin Šimko

Prosím o pomoc na pokrytie hypotéky a životných nákladov.

Oliver Dvorský

Som mladý producent/DJ ktorý prišiel kôli pandémii o svoju prácu ktorú som vykonával roky

Marika Kollerová

Dobrý deň. Prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc. Ocitla som sa na pokraji zrútenia. Mám malu dcéru a nemám z čoho žiť kvôli pandemickej situácii na Slovensku.

Benedikt Badánik

Otec rodinky, ktorý je živiteľom žiaľ kvôli pandémii COVID-19 musel obmedziť svoje zahraničné cesty a plat sa mu výrazne znížil nakoľko úspešne pôsobí v leteckom priemysle.

Zuzana Beňaková

Prosim pekne o pomoc ocitli sme sa v zlej finančnej tiesny nemame ani na zakladne potreby pre deti.Prosim o pomoc.

Zdenka White

Pomôžte nám prosím prežiť tieto dni pod strechou nad hlavou. Ako samoživiteľka nemám momentálne dostačujúci príjem na pokrytie životných nákladov pre seba a svojho syna. Synček má k tomu aj vrodené chybu obličky a vysokú histamínovú intoleranciu spolu s intoleranciou na kravskú bielkovinu.

Claudia Lakatošová

Budem vďačná ak sa nájde niekto, kto podporí študentku vo finančnej kríze, nakoľko som kvôli pandémií prišla o brigádu a nemám financie na základné výdavky.

Natália Pecková

Dobrý deň, z dôvodu pandémie som prišla o možnosť plnohodnotne vykonávať svoju prácu, nakoľko pracujem v personálnej agentúre a kvôli súčasnej situácii sme prišli o veľa klientov a nemáme ani nové ponuky. Verím že táto situácia je tažka nielen pre mňa ale aj mnoho iných ľudí, ktorí potrebujeme pomocť.

Jakub Šedivý

Žiadam o pomoc z dôvodu obmedzenia mojho príjmu o viac než 80% z dôvodu krízy, ktorá nás zasiahla a pomoc pre kultúrnu obec od štátu, narozdiel od ostatných krajín, je takmer nulová. V tejto neistote som bol schopný po celý rok fungovať a s priateľkou tvoriť z vlastných zdrojov, nahrať a vydať album, ale po tomto náročnom roku už nedokážeme finančne pokryť svoje základné potreby (odvody, potraviny, nájomné).

Marian Harvan

Dobrý deň dna 31.12.2020 somnou na obecnom úrade v obci Telgárt rozviazali pracovni pomer dohodou na pozícii občianska hliadka s prítomným starostom obce Telgárt prečo nepokračujeme ďalej ako nám to bolo povedane nám starosta odpovedal že pričinov je tato pandemicka kríza že obec nemá peniaze obraciam sa na vás s prosbou o pomoc pre moju tažku finančnú situáciu v ktorej som sa ocitol .

Milota Ižoldová

Náhle behom 10-tych dní nám umrel milovaný, pracovitý, starostlivý otecko dvoch detí a skvelý manžel - hlavný živiteľ rodiny.

Ladislav Varga

Počas prvej vlny pandémie som prišiel o všetko. 3 mesiace bez práce spotrebovali moje úspory. Teraz, keď už sa práca opäť začala rozbiehať, v najlepšom opäť pracovať nemôžem. Som na pokraji finančných síl.

Adriana Smutná

Prosba o finančnú pomoc na nedoplatky a platenie účtov v čase koronakrízy - som invalidná dôchodkyňa .

Barbora Štenclová

Pre covid-pandémiu som dostala výpoveď a moja finančná situácia je veľmi zlá.

Vladimira Palešová

Prosba a poďakovanie ľudom, ktorí môžu a chcú pomôcť žene, ktorá sama vychováva 5 detí

Katarína Belková

Prosba o pomoc -som invalidná dôchodkyňa a potrebujem finančnú pomoc..Sama to nezvládnem.Všetkým vopred veľmi pekne ďakujem.

Iveta Kurucová

veľmi pekne by som vás chcela poprosiť o pomoc , kvôli pandémie som ostala bez práce , bez príjmu.

Igor Fenyes

Hrozí nám vypnutie elektriny prosím dobrých ľudí o pomoc

Martin Husár

Dobrý deň. Som mladý človek z odvetvia gastronómie. Kvôlo pandémií som prišiel o zamestanie a tým pádom sa veľmi značne zmenil moj denný chod života

Roland Illés

Pandémia ovplyvnila mnoho domácností, tak ako aj moju nakoľko ma pripravila o zamestnanie.Kvôli strate príjmom som sa rozhodol podať žiadosť o príspevok z tohto fondu

Lenka Vargovská

Volám sa Lenka mám 42 rokov. Som na plnom invalidnom. Od roku 2017 sme sa spolu s manželom venovali pomoci ľudom bez domova. Začali sme im každú nedeľu variť. Všetko sme si financovali sami z nášho skromného rodinného rozpočtu. Namiesto šetrenia na dovolenku, alebo nejaký výlet sme venovali naše financie, čas a lásku práve ľudom v núdzí, ktorí mali menej ako my. A robili sme tak až doteraz. Dnes je všetko inak, dnes som v pozícii, kedy potrebujem pomoc j

Annamária Eliašová

Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o pomoc. Sama to nezvladam, kvôli koronavírusu som prišla o prácu a teda aj o príjem a nemám sa na koho obrátiť. Ste mojou poslednou nádejou 🙁

Monika Farkašová

Slobodná mamička s dvomi dcérami prosí o pomoc v ťažkej životnej situácii

Katarína Šišková

Celý život sa venujem tancu a umeniu. To dostalo v roku 2020 stopku a rok 2021 vyzerá zatiaľ ešte horšie. Preto žiadam o podporu.

Anna Puklejová

Týmto by som chcela poprosiť dobrých ľudí o pomoc, nakoľko sme sa kvôli pandémii ocitli v ťažkej životnej situácii. V čase karanténny mi zamestnávateľ ukončil pracovný pomer, nakoľko som sa v stanovený deň nemohla dostaviť na podpísanie predlženia pracovnej zmluvy. Manžel je toho času tiež nezamestnaný a po prekonaní Covid – 19 si ťažko hľadá zamestnanie.

Mária Balážová

V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sme s deťmi prišli o bývanie. Útočisko sme našli až v krízovom centre.

Mária Šatarová

Dobrý deň, počas pandémie covid - 19 som prišla o prácu ako recepčná v penzióne.

Michal Zub

Korona kríza zasiahla našu rodinu a potrebujeme pomoc.

Ján Turányi

Kvôli Covid-19 som stratil prácu čo som vykonal ako dôchodca

Peter Karvai

Doteraz som pomáhal ja, a to ľuďom so zdravotnými problémami a seniorom. Teraz nesmiem svoje povolanie vykonávať, ale účty platiť treba.

Natália Haverlová

Žijem z invalidného dôchodku 188euro. Kvôli koronakrize si nemôžem najsť prácu.

Tomáš Chalupa

Som profesionálny DJ ktorý už od Marca nemá žiadny príjem so svojej profesie

Matej Turcer

Som hudobník a producent a kvôli pandémi COVID19 nemôžem vykonávať svoju prácu-

Ivan Galba

Počas kovidu som dostal výpoveď z roboty a niekoľko mesiacov som bol bez príjmu. Moje dlžoby narástli.

Monika Pecková

Dobrý deň volám sa Monika Pecková som majiteľka reštaurácie, kde som aj zamestnaná. Kvôli súčasnej situácií so štátnými opatreniami gastro sektor trpí a spolu s ním aj my čo v ňom pracujeme. Preto som sa rozhodla založiť si aj druhú výzvu, nakoľko potrebujem finančnú pomoc.

Simon Štubniak

Som mladý spevák, hudobník a producent, ktorý kvôli pandemii nemôže vykonávať svoju činnosť

Monika Pecková

Dobrý deň, som majiteľka reštaurácie a vďaka situácií s koronavírusom som prišla o časť svojho príjmu, kvôli nariadeniu vlády. Máme obmedzený predaj na minimum už skoro 5 mesiacov a pomoc naozaj potrebujem

Laura Wengová

Som speváčka, ktorá prišla o prácu z dôvodu pozastavenia všetkých kultúrnych podujatí.

Erik Ždiľa

Pandemia nás nečakane pripravila o možnosti príjmu, ktoré zabezpečovali bežné nároky a potreby života. Príchod pandémie zariadil výrazný nepomer medzi príjmom a životnými nákladmi, ktoré vo veľkej miere ostali rovnaké ako v časoch stability.

Michal Marenčin

Dobrý deň, minulý rok v septembri som prišiel o prácu. Pracoval som ako obchodný zástupca vo firme ktorá poskytovala benefity pre zamestnancov a keďže je teraz väčšina zamestnancov home office, náš produkt stratil zmysel a moja pracovná zmluva bola rozviazaná.

Svetozár Moravčík

Som promotér a DJ a kvôli koronkríze a pandémii nemôžem už takmer rok vykonávať vyše 90% svojich aktivít a prišiel som tak o prevažnú väčšinu svojich príjmov.

Michal Knitl

Pomoc pre dramaturga podujatí, ktoré nemohli byť kvôli covidu.

Martina Mihalkovičová

Dobrý deň, z dôvodu pandémie už nemôžem vykonávať svoju prácu event managerky. Táto situácia je ťažká, aj keď sa snažím nájsť si novú prácu, potrebujem finančnú pomoc.

Michal Žarnovičan

Som pracujúci študent - živnostník. Kvôli opatreniam proti Covid-19 som prišiel o všetky zákazky. Popri práci študujem na VŠ, teda musím platiť školné.

Emanuel Drexler

Som starší a v biede ako nikdy doposiaľ v živote . Ani foto sem neviem preniesť, nie že by som bol práve jedným z tých krajších.

Nora Kováčová

Dobrý deň, volám sa Norika, mám 33 rokov. Opatrenia z dôvodu Covid-19 nám spôsobili nemalé problémy.

Zuzana Brezovská

Znizene prijmy pod hranicu zivotneho minima, od MARCA 2020 /od prvej vlny/ na 170,- pocas PN140,--bohuzail,moja situacia ,v co som pevne verila,sa nezlepsila,ale zhorsila, bo som k 31.12.2020 dostala este aj vypoved od zamestnavatela.

Pavol Kotlar

Prosím o pomoc Kvôli Covid situácii som stratil zamestnanie a následne som sa stal onkologickým pacientom.

Marta Fazekašová

Druhý rok som vdova a je to veľmi náročné aj keď mám deti dospelé a v zahraničí vyžiť z vdovskeho dochodku. Bývam v ubytovni a veľmi rada by som si našla podnájom v 1 izbovom byte. Súčasná pandémia ma postihla v tom, že ako upratovačka si neviem zvýšiť prijem. Súčasne zarobím 100 eur, kde pracujem. Zamestnávateľ kvôli súčasnej situácii mi nevie poskytnúť viac práce a vyšší prijem ,práve kvôli tejto súčasnej situácii.

Lucia Szabó

Pomoc rodine s piatymi detmi (sieste na ceste) v karantene /pozitivny covid

David Vallner

UPSVaR mi doteraz ani len neposlal dodatok k dohode k prvej pomoci plus. Od septembra som bez vacsiny prijmu, a skoncili mi odklady hypotek. Potrebujem nejako preklenut obdobie, nez sa stat zobudi a mne sa obnovi prijem.

Kristína Polerecká

Som mladý pracujúci človek, živnostík, pracujúci v kultúrnom sektore, ktorý príšiel o viac ako 95% príjmu v dôsledku pandémie Covid-19.

Adriana Makulová

dobry den volam sa adriana chcela by som povedat ze Covid-19 nám spôsobili nemalé problémy.

Oto Kohút

Prišiel som o prácu a podnikanie, prosím o drobnú pomoc

Filip Winkler

Som živnostník, ktorému sa vplyvom koronakrízy rapídne znížil príjem.

Lukáš Kromerinský

Dobrý deň. Volám sa Lukáš , a pochádzam z malého mesta na Záhorí. Touto cestou prosím o pomoc, nakoľko ma čaká operácia kolena. Kvôli Koronakríze som prišiel o prácu, a zostal som nakoniec aj úrazovej nemocenskej starostlivosti. Za každú pomoc , budem veľmi vďačný.

Denisa Lukáčová

Peniaze budú použité do nájmu, potraviny a na lieky ktoré beriem zo psychických problémov.

Petra Hricová

Počas pandémií som prišla o robotu a potrebujem financie na základné mesačné výdavky.

Lukáš Chovan

Pred Korona krízou som mal sľubne rozbehnutú prácu pre jeden letenkový portál. To však všetko zmenila táto kríza...

Kristína Uhríková

Dobrý deň Som slobodná matka na rodičovskom a chcela by som požiadať o príspevok z FVP a poprosiť dobrých ľudí o pomoc zaplatit nový podnájom, aby som neprišla o deti...

Ľubica Návratková

Kvôli opatreniam som nemohla vykonávať svoju podnikateľskú činnosť - kaderníctvo.

Jana Katonová

Som ZŤP,čiastočne invalidná,mám za sebou 29 operácií po ťažkej autonehode a mám problém zamestnať sa..