Ako môžem podporiť niektorú z výziev?

Pri vybranej výzve kliknite na tlačidlo „Chcem prispieť“, následne budete presmerovaný/á na vami vybranú výzvu na stránke ĽudiaĽuďom.sk. Zvolíte výšku daru, kliknete na tlačidlo „Odoslať dar“ a budete presmerovaný/á na stránku, kde si zvolíte možnosť platby prostredníctvom internetbankingu alebo platobnej karty.

Musím sa ako darca registrovať?

Nie, registrácia darcu na portáli ĽudiaĽuďom.sk nie je podmienkou. Registrácia však prináša niektoré výhody, napríklad prehľad všetkých vami poukázaných darov, či zmluvu s príjemcom vášho príspevku.

 

Dostanem aj zmluvu?

Áno, budete mať k dispozícii zmluvu s príjemcom vášho príspevku, ktorú si v prípade potreby môžete vytlačiť. Táto možnosť je však len pre registrovaných darcov.

Sú výzvy na stránke fondvzajomnejpomoci.sk dôveryhodné?

Áno, portál ĽudiaĽuďom.sk pravdivosť každej výzvy pred jej publikovaním dôkladne preveruje. Autor výzvy má možnosť požiadať o overenie aj nezávislého overovateľa a tým ešte viac zvýšiť dôveryhodnosť svojej výzvy.

Dostane príjemca celý dar, ktorý mu zašlem?

Áno, príjemca dostáva celú sumu daru. Všetky služby na ĽudiaĽuďom.sk sú bezplatné, z darov sa nestrhávajú žiadne poplatky.

Aký je minimálny dar?

Minimálny dar je 1 euro. Výška maximálneho daru nie je obmedzená.

Dozviem sa, čo príjemca urobil s mojim darom?

Každý darca má právo na informácie o tom, ako príjemca naložil s jeho darom. Odporúčame vám zaregistrovať si profil darcu, ktorý vám umožní získať aj zmluvu s príjemcom, tá vám okrem iného dáva právo na informácie o využití daru.  Mnohí príjemcovia však informujú darcov aj prostredníctvom aktualizácii priamo pri svojej výzve.

Môžem pomôcť aj anonymne?

Je len na vás, či sa rozhodnete pomáhať anonymne, alebo pri dare uvediete svoje meno. Na stránke platby jednoducho zakliknete, či váš dar je alebo nie je anonymný. Aj keď dáte dar anonymne, môžete zároveň poslať príjemcovi odkaz, ktorý sa verejne zobrazí v zozname darov.